www.trustycold.com

سرمایش چیست؟

نوشته شده توسط 

منظور از کلمه سرمایش پایین آوردن دمای چیزی پائین تر از دمای آن در شرایط فعلی است. این عمل توسط 4 روش زیر امکان پذیر است:

1- سرد کردن بوسیله انتقال حرارت.

مثل گذاشتن دست در آب سرد.

2-سرد کردن بوسیله ذوب کردن. (جامد به مایع)

مثل سرد کردن ماهی بوسیله آب شدن یخهای کنار آن.

3-سرد کردن بوسیله تبخیر. (مایع به بخار)

مانند آب پاشی در باغ که با بخار شدن آب که با گرفتن گرمای هوای اطراف توسط آب هوا خنک تر شده و آب تبخیر می شود.

4-سرد کردن به وسیله تصعید (جامد به گاز)

سرد کردن بستنی بوسیله یخ خشک.

کولرهای گازی با استفاده از روش سوم و بوسیله گازهای مبرد مانندفریون 22 (R22) که به راحتی قابل تبدیل از مایع به بخار هستند، هوای اتاق را سرد می نمایند.

حال می خواهیم بدانیم که اصول کارکرد یک کولر گازی جهت سرد کردن فضا چیست. در مثال های زیر متوجه می شویم که در زندگی روزمره چگونه احساس سرما به ما دست می دهد.

1-هنگامیکه به دکتر می رویم و قبل از تزریق آمپول پنبه آغشته به الکل که به دست ما زده می شود پس از برداشتن پنبه احساس سرما در روی پوست می کنیم.

2-با آب پاشی باغ در روزهای گرم تابستان هوای اطراف ما خنک می شود.

در مثالهای فوق الکل و یا آب بوسیله گرفتن گرمای دست ما و یا هوای اطراف تبخیر شده و در نهایت دست ما و هوای اطراف خنک می شوند.

همانطوریکه گفته شد مایعات با گرفتن گرمای هوای اطراف بخار شده و هوای اطراف را خنک می نمایند. این عمل اصل عملکرد یک کولر گازی است.

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
بازدید 14900 بار
جعفر بدایعی

به اطلاع می رساند تیم اجرایی این مجموعه افتخاردارد با تلاش و تجربه که از 1381  در زمینه تهویه و تاسیسات ساختمانی از طراحی، اجراء ،تعمیرات و خدمات ،آمادگی خود را جهت انجام پروژه های انبوه سازی،سازندگان محترم ساختمان های مسکونی ، تجاری ، اداری، کارخانجات ،شرکت ها و مراکز خصوصی و دولتی اعلام می نماید. باشد که در این عرصه موفق و سربلند باشیم .

وبگاه: www.trustycold.com
  • Curabitur quis
  • Quisque congue
  • Vestibulum dignissim
  • Donec eget
  • Class aptent
  • Mauris gravida
  • Proin placerat

درباره ما

سرمایش مطمئن بعنوان یک واحد خدماتی در زمینه صنعت تاسیسات، تهویه و تبرید فعالیت می نماید .
فعالیت ما از سال 1379 با هدف گسترش و اطلاع رسانی در زمینه بهترین نوع و جدید ترین سیستمهای تهویه مطبوع برای واحد های مختلف اعم از:  خانگی ، تجاری ، صنعتی ، بانکها ، فروشگاهی ، کارخانجات ، تالارهای پذیرایی ، هتلها ، اتاقهای مخابراتی و سرورها را با  ارائه کارشناسی محل قبل از اجراء با بهترین و متمایز ترین خدمات  در جهت رضایت مندی مشتریان که مهمترین عامل موفقیت ما در این زمینه بوده است.

تماس با ما

در صورت نیاز به مشاوره و کارشناسی در زمینه خرید ، نصب و یا پشتیبانی فنی محصولات ، با شماره تلفن های ذیل تماس حاصل فرمایید یا از طریق ایمیل اقدام نمایید.

  دفتر ستارخان : 44236245 -8-44269727 -021

فکس : 44236507-021

تلفن همراه : 09122786596

نشانی ذفتر ستارخان : ستارخان - روبروی برق آلستوم - خیابان کاشانی پور - خیابان محرم نژاد - کوچه اربابی - پلاک 8/1
Top of Page